top of page
Okulary progresywne Tomaszów, badanie wzroku.

Okulary progresywne

Okulary progresywne to przede wszystkim wygoda, ale też użyteczność! W moim Gabinecie Optometrycznym wykonuje specjalistyczne badanie wzroku pod kątem okularów progresywnych. Zapraszam na wizytę!

Okulary progresywne dla kogo?

Obecnie chyba nie ma osoby, która o nich nie słyszała, jednak większość ludzi bardzo ich się obawia. Czy słusznie? Zdecydowanie nie! Jednak dobór szkieł progresywnych nie jest łatwy, dlatego też jako specjalista doboru tego typu szkieł weryfikuję, czy nie ma przeciwwskazań od strony układu wzrokowego oraz omawiam wady i zalety okularów progresywnych. 

Najnowocześniejsza technologia, która pozwoliła na stworzenie szkieł na wszystkie odległości zrewolucjonizowała rynek w zakresie optyki, szczególnie dla osób powyżej 40 roku życia.

Szkła progresywne zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić życie osobom, które musiały dotychczas używać dwie lub trzy pary okularów.

Podstawowe 3 zalety okularów progresywnych:

Okulary progresywne kto może je nosić?

Okulary progresywne może nosić prawie każdy, jednak są pewne wyjątki, dlatego też warto przedyskutować wady i zalety podczas badania wzroku. Okulary progresywne to nie jedyna opcja, jeśli chodzi o zastąpienie dwóch lub więcej par okularów. Poniżej przedstawiam trzy najczęstsze opcje, które stosuję w gabinecie.

Progresywne

Okulary progresywne dla osób z dużą różnicą w mocach między dalą i bliżą, które wymagają dwóch lub więcej par okularów.

Jak działają okulary progresywne?

Okulary progresywne skonstruowane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie, dzięki temu możemy przez nie widzieć na różne odległości: dal, bliż oraz odległości pośrednie. Ponieważ rynek szkieł progresywnych jest dość duży , każda firma produkująca szkła okularowe posiada kilka rodzajów progresywnych w swojej ofercie. Należy pamiętać, że ze względu na duży wybór szkieł progresywnych nie należy ich wrzucać do „jednego worka” i stwierdzić, że okulary progresywne nie są dla mnie. Każdy producent ma swój produkt premium, ale pamiętajmy, że nie zawsze można porównać najlepszy produkt z jednej firmy do najlepszego produktu z drugiej firmy (dokładnie tak, jak z samochodami). Okulary progresywne możesz kupić w Salonie Optycznym Olejniczak przy ul. Krótka 7 w Tomaszowie Mazowieckim.

Okulary progresywne czy warto?

Okulary progresywne stworzone są po to, aby ułatwiać życie – czyli, żeby nie trzeba było nosić ze sobą dwóch lub trzech par okularów, aby widzieć dobrze na różne odległości. Często dostaje pytanie od pacjentów czy warto inwestować w okulary progresywne i jaka jest ich cena? Według mnie warto zainwestować w okulary progresywne, ale pierwsza podstawowa zasada jest taka czy wada wzroku, styl życia i nastawienie do okularów jest odpowiednie do okularów progresywnych. Wracając do tematu ceny – wybór okularów progresywnych jest ogromny, a rozbieżność cenowa duża, trzeba jednak pamiętać, że głównym składnikiem ceny jest komfort i to za niego płacimy. Im chcemy zapłacić mniej za okulary progresywne, tym komfort ich użytkowania będzie mniejszy.

Okulary progresywne badanie wzroku.

Pamiętajmy, że jednym z kluczowych elementów sukcesu w doborze szkieł progresywnych jest badanie wzroku na okulary progresywne. Różni się ono od podstawowego badania wzroku, gdyż wykonywane są różne dodatkowe testy mające na celu ustalenie wady wzroku oraz ewentualnych dysfunkcji układu wzrokowego. Najlepiej, aby badanie wzroku na okulary progresywne wykonała osoba specjalizująca się w tego typu szkłach, czyli optometrysta. Dobry specjalista podczas badania wzroku na okulary progresywne przedstawi wady i zalety tego typu szkieł oraz rozwieje wszelkie wątpliwości jeśli takie by się pojawiły. W ostatnim czasie pojawiło się sporo pytań na temat soczewek kontaktowych progresywnych, miło mi poinformować, że również dobieram tego typu soczewki kontaktowe.

bottom of page