top of page
Badanie wzroku Opoczno.

Badanie wzroku Opoczno

Moim priorytetem jest zdrowie Twoich oczu.  

Od wielu lat zajmuję się diagnostyką i korekcją wad wzroku. Praca w zawodzie optometrysty sprawia mi wiele satysfakcji. Cieszę się, że dzięki mojej dobrze wykonanej pracy poprawiam komfort życia wielu osobom. Nieustannie rozwijam swoje umiejętności uczestnicząc w sympozjach naukowych, szkoleniach, aby jeszcze bardziej podnosić swoje kwalifikację w szeroko pojętej dziedzinie badania wzroku. Dodatkowo jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki, numer optometrysty NO13104

OPTOMETRYSTA OPOCZNO
Agnieszka Olejniczak Molinar - specjalizacje

Badanie pod kątem doboru okularów.

BADANIE WZROKU - OPOCZNO

Jest to szczegółowa diagnostyka wady wzroku w zakresie widzenia pojedynczego oraz obuocznego. W skład badania wchodzi diagnostyka oczu na specjalistycznych sprzętach, które posiadam w gabinecie (Opoczno) m.in. foropter, lampa szczelinowa oraz tonometr. Podczas badania sprawdzam wzrok także pod kątem chorób typu zaćma, jaskra, plamka żółta. Badanie wzroku jest zgodne z normami Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki. Badanie kończy się przepisaniem recepty na okulary i dalszymi zaleceniami.

DOBÓR SOCZEWEK KONTAKTOWYCH - OPOCZNO

Każdy dobór soczewek kontaktowych poprzedzony jest szczegółowym badaniem wzroku oraz weryfikacją stanu zdrowia oczu. Następnie omawiane są zasady pielęgnacji soczewek, a później następuje część praktyczna, czyli nauka zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych. Każdy Pacjent, który skorzysta z tej wizyty (Opoczno) otrzymuje w ramach wizyty jedną parę soczewek kontaktowych oraz wizytę kontrolną po 7-21 dniach od aplikacji soczewek.

Nauka zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych.
Badanie wzroku dzieci w Opocznie.

BADANIE WZROKU U DZIECI - OPOCZNO

Badanie wzroku powinno być przeprowadzone u każdego dziecka, które skończyło 7 rok życia. Wśród dzieci, których jedno z rodziców ma wadę wzroku powinno odbywać się kontrolnie raz na rok w okresie dojrzewania i intensywnej nauki. Jako optometrysta pediatryczny badam wzrok u dzieci od 7 roku życia, natomiast u młodszych dzieci przeprowadzam badania przesiewowe, w moim gabinecie w miejscowości Opoczno.

ZABURZENIA UKŁADU WIDZENIA - OPOCZNO

Brak wady wzroku to nie jest jednoznaczny sygnał, że oczy rozwijają się prawidłowo. Bardzo często bóle głowy, problemy z koncentracją, brzydkie pismo, problemy z przepisywaniem z tablicy, czy słabe wyniki w sporcie również mogą mieć przyczynę w oczach. Dlatego warto zabrać dziecko do optometrysty, który oceni, czy mięśnie w oczach funkcjonują prawidłowo.

Częste bóle głowy spowodowane wadą wzroku.
Ćwiczenia poprawiające układ wzroku.

TERAPIA WIDZENIA - OPOCZNO

Proces widzenia jest niezwykle skomplikowany, ale wiele problemów z nim związanych można rozwiązać poprzez terapię widzenia. Polega ona na indywidualnie dobranych ćwiczeniach, dzięki którym możemy wyćwiczyć zeza, niedowidzenie, czy różne inne patologie w układzie wzrokowym.

ZEZY JAWNE I UKRYTE - OPOCZNO

Zez ukryty to patologiczne ustawienie oczu, które nie jest widoczne na co dzień, ale może dawać dolegliwości zwłaszcza przy pracy na blisko (komputer, czytanie, telefon). Tylko specjalistyczne testy do badania wzroku są w stanie wykryć takie nieprawidłowości i zalecić dalsze postępowanie, w zależności od tego czy dają dolegliwości w życiu codziennym.

Diagnoza zeza.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zapisy na badanie wzroku Opoczno?

Badanie wzroku to jedno z podstawowych badań, które każdy powinien wykonywać profilaktycznie mniej więcej co dwa lata, a czasem nawet częściej. Jeśli nie czujesz problemów ze wzrokiem, to wcale nie znaczy, że nie musisz odwiedzić gabinetu okulisty albo optometrysty. Kiedy kilka lat temu wykonywałam swoje pierwsze badania wzroku w Opocznie byłam dość mocno zdziwiona, jak ludzie nie są świadomi dbania o wzrok. Zwłaszcza mam tutaj na myśli badanie oczu dzieci. Rodzice mający wady wzroku powinni przyprowadzać swoje pociechy na badanie wzroku regularnie, dzięki temu unikną „niespodzianek” w postaci zbyt późnego wykrycia wady wzroku. Badanie oczu jest niezwykle istotne dla całego organizmu, dlatego serdecznie zapraszam do mojego gabinetu w Opocznie. Zapisy na badanie wzroku prowadzone są online, bezpośrednio w optyk Opoczno oraz telefonicznie.

Badanie wzroku Opoczno - Optometrysta.

Jako jedyny dyplomowany optometrysta w Opocznie wykonuję badanie wzroku zgodne z europejskimi standardami. Optometrysta nie jest to zawód nowy, jak wiele osób myśli, jednak jest dość mało znany zwłaszcza w mniejszych miejscowościach takich jak Opoczno. Na przestrzeni lat zauważam jednak, że coraz więcej osób jest świadomych, że to optometrysta jest odpowiedzialny za dobór okularów, a nie jak do tej pory uważano okulista. Różnicę pomiędzy okulista a optometrysta wyjaśnię troszeczkę później. Dodam również, że dobieram soczewki kontaktowe wraz z nauką ich zdejmowania i zakładania oraz szkła progresywne.

Gdzie zbadać wzrok w Opocznie? Okulista czy optometrysta?

Jeśli chodzi nam o badanie profilaktyczne, zmianę okularów, problemy z widzeniem to jako pierwsza osoba, do której się udamy, aby wykonać dobre badanie wzroku to optometrysta. Jako osoba specjalizująca się w wadach wzroku, problemach z akomodacją, zezem. Nie istnieje jednak coś takiego jak najlepsze badanie wzroku, ponieważ wszystko zależy od problemu z jakim się udajemy. Jeśli np. podczas badania wykryję jakieś nieprawidłowości w układzie wzroku, to bez wahania wysyłam pacjenta na dalszą diagnozę do okulisty, który dopełni badanie wzroku pod kątem chorobowym. Dodatkowo możesz zbadać swoje oczy pod kątem okularów progresywnych które bez wątpienia poprawią komfort Twojego życia.

Dobry okulista Opoczno.

Dużo osób z chorobami oczu często pyta mnie jaki jest dobry okulista w Opocznie. Jest to trudne pytanie, bo po pierwsze  nie znam wszystkich, a po drugie dużo zależy od tego co się dzieje z oczami. Pamiętajmy, że każdy specjalizuje się troszeczkę w czymś innym, dlatego też każdy okulista w Opocznie jest w czymś dobry. Badanie wzroku u okulisty przebiega zupełnie inaczej niż u optometrsty. Pamiętajmy, że okulistyczne badanie wzroku skupia się na chorobach układu wzrokowego, a nie na wadzie wzroku. A wada wzroku to nie choroba!

Dlaczego badanie oczu jest takie ważne?

Badanie wzroku jest bardzo ważne, bo oczy to narząd dzięki, któremu uczymy się, pracujemy, możemy prowadzić samochód. Wzrok jest niezastąpiony, dlatego dbajmy o niego. Zwłaszcza w dzisiejszym świecie pełnym komputerów, telefonów i innych urządzeń elektronicznych, pamiętajmy, że regularne badanie wzroku to podstawa. Serdecznie zapraszam na kompleksowe badanie wzroku w moim gabinecie w miejscowości Opoczno. Wielu Optyków również bada wzrok jednak warto wybrać odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów.

bottom of page